Bilimsel Hayvancılık
Bilimsel Hayvancılık

1999 yılında kurulan firmamız 2010 yılında almış olduğu yatırım kararıyla Ereğli –İvriz bölgesinde süt sığırcılığı yapmaktadır. Yaklaşık 15.000 m2’si kapalı, 53.000 m2’lik alanda 480 başlık sağım ünitesi ve 1500 adetlik büyükbaş hayvan barınaklarına sahip çiftliğimizde kaliteli, sağlıklı süt üretimi yapılmaktadır.

 
Modern ekipmanların kullanıldığı, önleyici veterinerlik çalışmaların yapıldığı, hayvan sağlığının ön planda tutulduğu çiftliğimiz, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının hastalıktan ari işletmeler için verdiği sağlık sertifikasına sahip ender çiftliklerden biridir.
 
Ayrıca Konya’nın Karapınar ilçesinde yaklaşık 1.100.000 m2’lik bir alanda küçükbaş besi çiftliğiyle birlikte tarımsal faaliyetlerine devam etmektedir. Buradan sağlanan ürünler Ereğli’de ki hayvanlarımızın beslenmesinde kullanılmaktadır.
 
50 kişilik istihdam sağlanan çiftliklerimizde yakın yörelerde yaşayan insanlar çalışmakta ve bölgeye ekonomik katkılar sağlamaktadır.
 
 

Bilimsel hayvancılık, kendi çiftliğimizde ürettiğimiz sütümüzü günlük taze bir şekilde BİOSÜT markası adı altında sizlerle buluşturuyor.

Biosüt Neden Farklı!

Bilimsel Hayvancılık İşletmeleri olarak Hastalıklardan Ari ve AB onaylı süt belgelerimizle birlikte tüketicilerimizi sağlıklı süt ile buluşturuyoruz. Çiftliğimizde ürettiğimiz sütün, sağılmasından tüketiciyle buluşmasına kadar tüm aşamalarında hijyenik bir şekilde muhafaza edilmesine özen gösteriyoruz.

Çiftliğimizdeki tüm hayvanlarımızın gün içerisinde tüketmesi gereken yem içeriğindeki protein, mineral ve lif oranına uygun koşullarda hazırladığımız rasyonlar ile yemleme yapılmasına dikkat edip, istenilen kalitede ve lezzette süt elde edilmesini sağlıyoruz.

Sağım ortamının, sağım ekipmanlarının ve BİOSÜT’ün hijyenik olmasına özen gösteriyoruz. Mastitis olan hayvanlarımızı ayırarak sağımın güvenilir ve seri bir biçimde gerçekleşmesini sağlıyoruz.

Sağım sırasında hayvanlarımızı etkileyecek stres faktörlerinin olmaması ve el değmeden soğutucu Krom-Nikel tanklara sütü ulaştırmak için sağım kontrol sistemi kullanıyor, sağım başlıklarını dezenfektanlı su ile temizleyerek sağımın sürekli hijyenik olmasını sağlıyoruz.

Sağım sonrasında kaliteli sağım gerçekleştirdiğimiz hayvanlarımızın meme sağlığının sürekliliği için memeyi koruyucu ve yumuşatıcı dezenfektanlı solüsyon ile temizliyoruz. Sağımda kullanılan hassas toplayıcı ekipmanlarının da aynı hassasiyetle bakımını yapıyor ve hijyenikliğinin sürekliliğini sağlıyoruz.

Modern çiftliklerimizde üretilen Biosüt’ü, tazeliğini koruyacak şekilde, sütün kalitesini koruyan, sağlığa uygun, kolay temizlenen araçlarla, perakende satış noktalarında bulunan Milktime’a ulaştırıyoruz. Bu şekilde üretimden tüketime kadar Biosüt’ün, soğuk hava zincirinin kırılmamasına (+4 derece) son derece dikkat ediyoruz.

Biosüt + Milktime Çifte Güvendir.

- Nakil işlemi boyunca tazeliğini ve soğukluğunu koruyan Biosüt, perakende noktalarına ulaştığında, RFID sistemi kontrolü ile Milktime’a teslim edilir.

- Milktime sahip olduğu RFID BARKOD özelliği ile tüketici ve hijyenlik arasında köprü görevini üstlenir. Sütün kalitesini, alım yaptığı sütün yerini kontrol ederek onaylar. Bu güvenilir metot sayesinde sistem dışı kontrolsüz süt alımını önler, tüketicinin güvenilir süt almasını sağlar.

- Akıllı makine teknolojisi ile üretilen Milktime sıcaklığa duyarlıdır (+4 derece). Sıcaklık değişirse kendini kapatır, tüketiciye teslimat yapmaz.

- Milktime her süt alımında alım başlığını, her teslimatta teslim başlığını dezenfekte eder, bu sayede müşterilerimizin hijyenik doğal sütü huzurla tüketmesini sağlar.

Biosüt Sağlıktır

Sağlıklı süt prensibimizin ürünü olan Biosüt; çiftlikten tüketiciye kadar gerçekleşen yolculuğunda, Türkiye'de ilk defa kullanılan bir teknolojiyle el değmeden, kapalı, steril ambalajlarda tüketicisine ulaşır. Milktime'dan tek bir tuşla gözlerinizin önünde dolum yapıyor olmanız güven ve sadakat açısından Biosüt için oldukça kıymetlidir. Sizin ve Çocuklarınızın gönül rahatlığıyla tüketebileceği en sağlıklı süttür.


33 145