Gıda
Gıda

 SÖZ GIDA

1985 yılında Konya toptancılar çarşısında 50 m2’lik bir dükkânda başlayan yolculuğumuz, ilk günkü heyecanla devam etmekte ve büyük bir gurur la 35. yılına ulaşmış bulunmaktadır. Adi ortaklık la başlayan faaliyetlerimiz 1998 yılında A.Ş’ ye dönüşerek kurumsallaşma ve şirketleşme yolunda ilk adımlarını atmış ve her yıl her alanda kendini geliştirerek yoluna devam etmiştir.

 

Uzun yıllar Konya, Karaman, Aksaray, Nevşehir illerinde, Ülkemizin seçkin firmalarının gıda ve temizlik ürünlerinin distribütörlüğünü yapan firmamız, 18 yıl Ülker ürünlerinin satışını ve dağıtımını yapmıştır.

 

Şirketimiz uzun yıllardan beri yapmış olduğu Arçelik bayiliği ile birlikte mobilya ve ev dekorasyonu sektöründe çeşitli bayiliklerini sürdürmektedir. Grubumuza kazandırdığı 7 ayrı şirket ile yeni sektörlere girmemizde en büyük desteğimiz olan SÖZ GIDA bu güne kadar grubumuzun amiral gemisi vazifesini üstlenmiştir.

 
 
SÖZDAŞ
 
2003 yılında Ankara’da Gıda ve temizlik malzemeleri satmak amacıyla kurulan şirketimiz, Ülker İçim markalı pastörize ürünlerin ( Seher Gıda ) Ankara distribütörlüğü, temizlik ve hijyen ürünleri pazarlaması yapan Uluslararası Sealedair firmasının distribütörlüğü ile Ece Zeytin ve Mahbuba Kahve firmalarının distribütörlüğünü de yapmaktadır. Halen 70 araçlık filosu 90 çalışanı ve 1500 m2 soğuk hava ve kuru mamül deposuyla yaklaşık 2500 noktaya hizmet vermektedir. 
 
 
SÖZ İÇECEK
 

2004 yılında Konya’da kurulan firmamız 400 m2’lik dondurma ürünlerini muhafaza ettiği soğuk hava ve 1000 m2‘lik kuru depoları, 30 araçlık satış ve dağıtım filosu ve 45 çalışanı ile 2500 noktada Konya ve Karaman illerinde Golf dondurma (Natura gıda) ürünlerinin distribütörlüğünü yapmaktadır.

 
SÖZEN ENERJİ
 

1997 yılında gıda ve temizlik ürünleri satmak amacıyla Sözaş adı altında kurulan şirketimiz halen Ankara ve Konya illerinde Sözen Enerji adı altında faaliyet göstermektedir. Gıda, telekominikasyon,hayvancılık ve inşaat alanlarında faaliyetlerini sürdürmektedir

 

Gıda sektöründe, Konya‘da Aytaç ürünlerinin satış ve dağıtımlarını yapan firmamız, İletişim sektöründe Konya’da  Vodafone Shop ve bireysel saha satış kanalı ile gayrimenkul yatırım ve inşaat proje uygulamalarıyla çalışmalarına devam etmektedir.

 

Ayrıca tarım ve hayvancılık sektöründe de Konya’nın Karapınar ilçesinde yaklaşık 1.100.000 m2’lik bir alanda küçükbaş besi çiftliğiyle birlikte tarımsal faaliyetlerine ve küçükbaş hayvan ithalatına devam etmektedir. Buradan sağlanan ürünler Ereğli ve Karapınar'daki çiftliklerimizde bulunan hayvanlarımızın beslenmesinde kullanılmaktadır.

 
APS GIDA
 
2005 yılında Konya’da Çaykur ürünleri bayiliği yapmak üzere kurulan firmamız, Çaykur ürünleri yanında, ülkemizde gıda ve temizlik ürünleri üreten önde gelen 37 adet firmanın Konya, Karaman ve Aksaray illerinde distribütörlüğünü yapmaktadır. Ayrıca  Seher Gıda  (İçim) ürünlerinin de Konya Karaman ve Aksaray illerinde  dağıtımını üstlenmiştir.
 


32 131