Tarım Hayvancılık
Tarım Hayvancılık

 BİLİMSEL HAYVANCILIK/ EREĞLİ YEM

1999 yılında kurulan firmamız 2010 yılında almış olduğu yatırım kararıyla Ereğli –İvriz bölgesinde süt sığırcılığı yapmaktadır. Yaklaşık 15.000 m2’si kapalı, 53.000 m2’lik alanda 480 başlık sağım ünitesi ve 1500 adetlik büyükbaş hayvan barınaklarına sahip çiftliğimizde kaliteli, sağlıklı süt üretimi yapılmaktadır.
 
Modern ekipmanların kullanıldığı, önleyici veterinerlik çalışmaların yapıldığı, hayvan sağlığının ön planda tutulduğu çiftliğimiz, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının hastalıktan ari işletmeler için verdiği sağlık sertifikasına sahip ender çiftliklerden biridir.
 
Ayrıca Konya’nın Karapınar ilçesinde 1.100.000 m2’lik bir alanda küçükbaş besi çiftliğiyle birlikte tarımsal faaliyetlerine devam etmektedir. Buradan sağlanan ürünler Ereğli’de ki hayvanlarımızın beslenmesinde kullanılmaktadır.
 
50 kişilik istihdam sağlanan çiftliklerimizde yakın yörelerde yaşayan insanlar çalışmakta ve bölgeye ekonomik katkılar sağlamaktadır.
 
 
   GLOBAL LIVESTOCK 
 

   Süt hayvancılığı ve büyükbaş hayvan ithalatının farklı konumlarında faaliyet gösteren Söz Grup, Fikri Peker Tarım Ltd. Şti., Hasan Hotaman ve Inter Global SRO firmalarının güç birliği yapmasıyla 2017 yılı sonunda kurulmuştur.

   Holstein, Simental, Limousin, Chevrelot, Montbeliarde, Montofon ve diğer ırkların da tedarikçisi olan firmamız ülkemize en iyi damızlık hayvanların getirilmesi konusunda maksimum hassasiyeti göstermektedir. Üreticilerin ve çiftliklerin taleplerine göre istenilen ırkta boş düve ve gebe düve satışı yapılmaktadır. Aynı zamanda firmamız tarafından ithal edilen simental boş düveler Konya’daki çiftliğimizde gebeleştirilerek satılmaktadır.

   Slovakya’da, Konya’da ve Trakya’da bulunan çiftliklerimizde toplamda 2.500 büyükbaş kapasiteyle faaliyet gösteren firmamızda 50 kişilik istihdam sağlanmakta ve yakın yörelerde yaşayan insanlar çalıştırılarak bölgeye ekonomik katkı sağlanmaktadır. Firmamız üreticilerimizin beklentilerini karşılayabilecek nitelikte ve sayıda hayvanı tedarik etmektedir.

 
                           
       
 
   SOZGRUP LIVESTOCK 
 
 
   Firmamiz artan talepler neticesinde en kaliteli kucukbas hayvanlarin ulkemize tedarigini gerceklestirmektedir. Konyanin karapinar ilcesinde bulunan 2 adet ciftliklerimizde satisa sunulmaktadir.
 
 
        
 
 
 
 BİO SÜT 
 
    Bilimsel Hayvancılık İşletmeleri olarak Hastalıklardan Ari ve AB onaylı süt belgelerimizle birlikte tüketicilerimizi sağlıklı süt ile buluşturuyoruz. Çiftliğimizde ürettiğimiz sütün, sağılmasından tüketiciyle buluşmasına kadar tüm aşamalarında hijyenik bir şekilde muhafaza edilmesine özen gösteriyoruz.
 
   Sağlıklı süt prensibimizin ürünü olan Biosüt; çiftlikten tüketime kadar el değmeden gerçekleşen yolculuğunda tüketicilere ilk defa kendilerinin kullanacağı kapalı steril cam veya pet ambalajlarla sizin ve çocuklarınızın gönül rahatlığıyla günlük olarak tüketebileceğiniz, en sağlıklı süttür.
 
 


32 131